Ben Gönül Akkaya

Türkçe öğretmeniyim.Uzun yıllar çok severek çalıştıktan sonra emekli oldum.O dönemlerde çok yakınlarımı çeşitli hastalıklar nedeniyle kısa aralıklarla kaybetmiştim.Hastalıkları sürecinde yapılan tedavilerden hiç tatminkar bir sonuç almamakla birlikte daha kötüye gidişler oldu .Bu durumları yaşarken ,sürekli olarak aklım yan etkisiz tedavi yöntemleriyle meşguldü.Homeopatiden haberim yoktu. Çok derinden samimi dualarım vardı.Ve arkadaşlarım bu duamı biliyordu.

Bir gün Almanya’da eğitimini tamamlamış bir eczacı arkadaşım aradı. Bana ,Gönül ,senin duan kabul oldu. Dedi.Hangi duam? Diye sorunca,Yan etkisiz bir tedavi arıyordun ya, işte o dedi.Çok heyecanlandım.İlk kez duyduğum bu sözcüğü söyleyemedim bile.O bana Homeopatiyi anlattı ve eğitimlerin İstanbul’daki Homeopati Derneği’nde verileceğini söyledi. Çok sevindim, heyecanlandım. Benim tıbbi bir kökenim yok. Acaba beni kabul edecekler miydi ? Bu Heyecanla birlikte ,yaşadığım kabul edilmeme düşüncesi içimi kemiriyordu.Çok şükür ki bir sıkıntı yaşamadan kayıt oldum.O zamanlarda Dr. HAHNEMANN’ın pekçok Dr.olmayan çok değerli Homeopatlar yetiştirdiğini bilmiyordum. Sonuç olarak eğitim başladı. İlk dersler çok şaşırttı ,hem de çok fazla. Bizim tedavi hakkındaki bilgilerimiz çok farklıydı çünkü.Daha sonra yavaş yavaş güzelliğinin farkına vardım. O gün bu gündür Homeopati’nin ismi geçen heryerde bulunmaya çalışıyorum.Başlangıçta biz yeni başlayanların şansına sahip değildik.Şimdiki eğitimler öylesine tatmin edici ki …Özellikle LCH eğitimi. Kendi alanında çok iyi bir temel atan bu okulun öğrencisi olmak büyük şans.

Okulun programını çok daha etkili hale getiren Defne Hocamız’ın derya deniz kocaman yüreği , insanüstü gayretleri ve bu alandaki engin bilgisini cömertçe sunması ve diğer hocalarımızın da takdiri hak eden deneyimlerini sevgiyle harmanlayarak aktarma gayretleri, hepimiz için büyük şans. Emekli olduktan sonra çok değişik alanlarda aldığım eğitimlerle hayatın farklı tatlarını yakalamaya çalıştım. Ama hiçbiri Homeopati gibi etkilemedi. Bu alana,herkesin emekli olup elini eteğini işlerden çektiği bir zaman diliminde başlamak ve ilerlemek kolay olmasa da içimdeki derin sevgi ve öğrendiklerimin değeri bana her derse katılma gücü ve mutluluğu veriyor.

I am a Turkish teacher. After working hard for many years, I retired. In those days, I lost my relatives due to various diseases at short intervals. Although I did not get a satisfactory result from the treatments during their illness, they got worse. While I was experiencing these situations, my mind was constantly busy with treatment methods with no side effects. I didn’t know about homeopathy. I had very deeply sincere prayers, and my friends knew my prayer.

One day, a pharmacist friend of mine, who had completed his education in Germany, called. To me, heart, your prayer has been accepted. He said. Which prayer? When I asked, “You were looking for a side-effect treatment, that’s what he said. I was very excited. I couldn’t even say this word I heard for the first time. He told me about Homeopathy and said that the trainings would be given at the Homeopathy Association in Istanbul. I was very happy, excited. I have no medical background. Would they accept me? Along with this excitement, the thought of not being accepted that I lived was gnawing at me. Thankfully, I registered without any problems. At that time, Dr. I didn’t know that HAHNEMANN had trained so many valuable non-Dr Homeopaths. As a result, the training began. The first lessons were very surprising, very much. Because our knowledge of the treatment was very different. Later, I gradually became aware of its beauty. From that day to this day, I try to be everywhere where Homeopathy is mentioned. In the beginning, we beginners did not have the chance. The trainings now are so satisfying … Especially LCH training. It is a great chance to be a student of this school, which has laid a very good foundation in its field.

Our teacher Defne, who has made the school’s program much more effective, is a great chance for all of us, with her huge heart, superhuman efforts and generous presentation of her vast knowledge in this field, and the efforts of our other teachers to blend their experiences that deserve appreciation with love. After my retirement, I tried to catch different tastes of life with the trainings I received in many different fields. But none of them affected like Homeopathy. Even though it is not easy to start and progress in this field at a time when everyone has retired and lost their hands, the deep love and value of what I have learned gives me the strength and happiness to attend every lesson.